WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

 

  • Masaż twarzy – Można wykonać w celu leczniczym, relaksacyjnym lub kosmetyczno – pielęgnującym. Masaż twarzy oddziałuje doskonale na samopoczucie, likwiduje napięcie, pomaga na długo zachować sprężystość mięśni i elastyczność skóry. Likwiduje drobne zmarszczki i poprawia ukrwienie.

  • Masaż izometryczny – Stosowany jest po unieruchomieniu kończyn z zanikami lub osłabieniem siły mięśniowej, po urazach, złamaniach lub rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Sprawdza się również jako masaż wyszczuplający – poprzez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej.

  • Masaż sportowy – W swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. Celem tego masażu jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia spowodowanego intensywnym wysiłkiem fizycznym, usunięcie zakwasów, napięć mięśniowych, bądź likwidacja powstałych kontuzji.

  • Masaż bodywork – To głęboka relaksacja oparta na masażu i pracy z tkankami miękkimi w synchronizacji z oddechem i elementami ćwiczeń. Masaż zmniejsza skutki długotrwałego napięcia, stresu w tkankach miękkich zwłaszcza w okolicach stawów. Podstawą jest relaksacja, w którą wplecione są elementy masażu leczniczego.

  • Hydromasaże w basenie – masaż całego ciała za pomocą prądu wody wypływającej pod ciśnieniem z dysz wmontowanych w nieckę basenową. Poprawiają funkcjonowanie układu krążenia, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, łagodzi bóle i stres. Są pomocne w redukcji otyłości.
  • Masaż reklaksacyjno-odprężający – Jest idealnym sposobem na odpoczynek i pozbycie się negatywnych wibracji. Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia jednocześnie wspaniale oddziałując na układ nerwowy. Równoważy wysyłane przez ciało negatywne relacje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. 

  • Sauna IR ( Sauna Infrared )  – wana także infrasauną, to nowoczesna technologia wykorzystująca ciepło promieniowania, zaprojektowana w taki sposób, by ciepło ogrzewało nie wnętrze sauny, lecz bezpośrednio ludzkie ciało. Dlatego kabiny infrared stają się coraz bardziej popularne. Podobnie jak światło słoneczne, promieniowanie podczerwone wraz z podniesioną temperaturą zwiększa krążenie krwi organizmu i pomaga w wielu dolegliwościach. Pobyt w saunie ma własności oczyszczające ciało z toksyn, poprawiające krążenie i wyrabiające odporność na choroby. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie.

  • Krioterapia miejscowa – zabieg polegający na miejscowym schłodzeniu tkanek za pomocą sprężonego CO2 o temperaturze od -80 stopni do – 100 stopni Celsjusza. Działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, hamuje procesy zapalne, zmniejsza napięcie nerwowe. Stosowana w świeżych stłuczeniach, obrzękach, ostrych i przewlekłych zapaleniach i zespołach bólowych stawów.

  • Masaż bańką chińską – jest masażem relaksacyjno-leczniczym, który polega wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Wykorzystuje się go w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, które niesie za sobą wiele dolegliwości bólowych, a w tym: bóle kręgosłupa, bóle na tle korzeniowym poprzez ucisk mięśnia na nerw. Ponadto stosuje się go w kosmetyce – działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.
  • Masaż gorącymi kamieniami – zabieg relaksacyjno-leczniczy przeprowadzany kamieniami pochodzenia wulkanicznego, które wykazują znakomite właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur. Masaż gorącymi kamieniami ma na celu zrelaksowanie i wyciszenie. Jest on pomocny w przypadku bólu pleców, słabego krążenia, zapalenia stawów i kości, stresu, bezsenności oraz depresji.