WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

 

  • Gimnastyka ogólnorozwojowa (zbiorowa)  – to zestaw ćwiczeń ogólnokondycyjnych o średnim stopniu trudności, wpływający na poprawę sprawności całego organizmu, a zwłaszcza układu krążeniowo – oddechowego.

  • Gimnastyka oddechowa – to zestaw ćwiczeń ogólnokondycyjnych o małym stopniu trudności, z przewagą ćwiczeń oddechowych w pozycji stojącej lub siedzącej. Poprawia funkcje krążeniowo – oddechowe.

  • Gimnastyka na przyrządach – to trening ogólnokondycyjny i wytrzymałościowy na sali gimnastycznej, z dobranym indywidualnie obciążeniem, poprawiający wydolność krążeniowo- oddechową iogólną kondycję. Wykorzystuję się w nim rowerek (ergometr), orbitrek, stepper, bieżnię, rotory kończyn, ławeczki do ćwiczeń oraz twistery.
  • Gimnastyka w basenie – ogólnokondycyjna, kompleksowa gimnastyka stosowana w odciążeniu w środowisku wodnym. Poprawia funkcje krążeniowo – oddechowe, zwiększa przemianę materii, ruchomość wszystkich stawów, ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

  • Gimnastyka indywidualna w UGUL– jest to odpowiedni zestaw ćwiczeń ruchowych w systemie bloczków, dźwigni i podwieszek, stosowany w odciążeniu i odciążeniu z oporem, mający na celu wzmocnienie mięśni i stawów obręczy barkowej i kończyn górnych lub obręczy biodrowej i kończyn dolnych, a także przywrócenie ich utraconej czynności lub wyrobienie zastępczej.