WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

 

  • Kąpiel solankowa – Działa w sposób kompleksowy na skórę jak też na organizm jako całość. Działa bodźcowo na układ naczyniowy, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa ukrwienie skóry, pobudza przemianę materii – stosowana w leczeniu chorób reumatycznych, narządu ruchu, układu nerwowego, osteoporozie i rekonwalescencji.

  • Kąpiel borowinowa – Kąpiel w zawiesinie borowinowej – działa przeciwzapalnie, ściągająco, bakteriostatycznie, zwiększa ukrwienie skóry. Wskazane w reumatoidalnym zapaleniu stawów, ZZSK, zapaleniu korzonków nerwów, chorobach układu krążenia w obrębie kończyn, stanach bólowych po stłuczeniach, złamaniach, zwichnięciach.\

  • Kąpiel perełkowa – Polega na delikatnym pobudzaniu receptorów czuciowych skóry przez pęcherzyki powietrza tłoczonego do wanny z wodą o temp.37°C – stosowana w nerwicach, zaburzeniach wegetatywnych, bezsenności.

  • Kąpiel wirowa – Polega na masującym oddziaływaniu ruchu wirowego wody na zanurzoną część kończyn górnych lub dolnych zmieniającym zastój żylny i limfatyczny (obrzęki) oraz napięcia mięśniowe, działa rozszerzająco na naczynia krwionośne – stosowana w zaburzeniach krążenia obwodowego, stanach po chirurgicznym leczeniu żylaków, niedowładach.

  • Bicze szkockie – wykonuje się je skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na zmianę natrysk deszczowy i kolczasty. Bicze szkockie zalecane są w chorobach stawów pochodzenia niezapalnego, w celu pobudzenia przemiany materii oraz w odnowie biologicznej.